Als je denkt aan beachtennis, dan denk je aan met je vader, broertje of maatje op vakantie zo'n balletje overslaan. Maar het is tegenwoordig ook echt een sport. En het voordeel: je speelt het over het algemeen met 2 tegen 2. "Perfect voor iedereen die niet kan blijven stilliggen op een handdoekje", zegt Nederlands kampioen Arend van Triest in de speciale tennisbijlage van het AD in samenwerking met de KNLTB.
Beachtennis speel je met een klein racket of batje (dat lijkt op een padelracket) en een geel-oranje tennisbal. Die moet direct over het net worden geslagen en mag de grond niet raken. Snelle reflexen zijn daarom eerder verplicht dan handig. De sport wordt bijna altijd gespeeld als dubbelspel. De puntentelling lijkt heel erg op die van tennis (0-15-30-40-deuce), het veld heeft dezelfde afmetingen als een beachvolleybalveld (8 bij 16 meter) en het net hangt 1,70 meter hoog.
Lees hier de hele tennisbijlage van het AD
Lekkere strandmuziek
Niet verplicht, wel onmisbaar voor de sfeer: een draagbare radio of speaker met lekkere strandmuziek. Want hoewel beachtennis een officiële sport is die valt onder de International Tennis Federation (ITF), draait het vooral ook om gezelligheid bij deze ideale zomersport, die in Brazilië meer dan een miljoen spelers telt. "Door de setting op het strand en de laagdrempeligheid van de sport is het heel gemakkelijk om andere spelers te ontmoeten", zegt Van Triest.
)