Programma OKT | Nederlandse topschaatsers moeten op deze dagen schitteren voor plek op Olympische Winterspelen

Redactie Sportnieuws.nl • 18:56, 19-12-2025 / Laatste Update: 20:13, 19-12-2025
Programma OKT | Nederlandse topschaatsers moeten op deze dagen schitteren voor plek op Olympische Winterspelen
i

Jutta Leerdam weet wat haar te doen staat op het OKT © Getty Images

Redactie Sportnieuws.nl • 18:56, 19-12-2025 / Laatste Update: 20:13, 19-12-2025

Het kalenderjaar zit er bijna op, maar de Nederlandse topschaatsers moeten in de laatste week van 2025 nog één keer laten zien wat ze waard zijn. Het cruciale olympisch kwalificatietoernooi (OKT) staat namelijk voor de deur en duurt maar liefst vijf dagen. Dit is het uitgebreide programma van het spektakel in schaatstempel Thialf te Heerenveen.

De laatste dagen van 2025 worden allesbepalend voor het restant van het schaatsseizoen van de Nederlanders. Op het OKT kunnen Femke Kok, Jutta Leerdam. Joy Beune, Jenning de Boo, Kjeld Nuis en alle andere grote schaatsers in ons kikkerlandje tickets bemachtigen voor de Spelen van Milaan in februari 2026.

Matrix voor OKT is bekend

Inmiddels is ook duidelijk hoe dat moet gebeuren. In aanloop naar het cruciale toernooi heeft de KNSB, de Nederlandse schaatsbond, ook de zogeheten matrix wereldkundig gemaakt. Daarmee is duidelijk welke plek tijdens het OKT waarschijnlijk recht geeft op een ticket voor de Spelen.

Voor Nederland mogen er in totaal negen mannen en negen vrouwen naar de Spelen. In totaal zijn er veel meer startplekken als je alle afstanden bij elkaar optelt, maar veel schaatsers komen in Milaan natuurlijk op meerdere afstanden in actie.

Ook het tijdschema van het OKT is wereldkundig. Het kwalificatietoernooi duurt van vrijdag 26 december (tweede kerstdag dus) tot en met dinsdag 30 december. Er zijn per dag zeer weinig afstanden, zeker in vergelijking met de World Cup. Dat heeft er natuurlijk mee te maken dat schaatsers niet te vaak op één dag in actie moeten komen tijdens een kwalificatietoernooi.

Programma OKT van dag tot dag

Vrijdag 26 december
15:00 | 1000 meter vrouwen
15:47 | 5000 meter mannen

Zaterdag 27 december
17:25 | 1e 500 meter mannen
18:07 | 3000 meter vrouwen
19:13 | 2e 500 meter mannen

Zondag 28 december
16:25 | 1e 500 meter vrouwen
17:08 | 10.000 meter mannen
19:18 | 2e 500 meter vrouwen

Maandag 29 december
18:15 | 1500 meter vrouwen
19:11 | 1000 meter mannen

Dinsdag 30 december
17:45 | 5000 meter vrouwen
18:58 | 1500 meter mannen
19.44 | Sprint Marathon mannen en vrouwen (geen kwalificatie-onderdeel)

De Olympische Winterspelen vinden over anderhalve maand plaats. Het sportspektakel in Milaan duurt van 6 februari tot en met 22 februari.

Blijf via onze speciale schaatspagina altijd op de hoogte van het laatste nieuws. Check in bij Sportnieuws.nl Dromen van Goud, waar olympisch kampioene Marianne Timmer wekelijks haar mening geeft over de prestaties. Met onze schaatskalender weet je daarnaast altijd wanneer welke belangrijke wedstrijd is. Wil je helemaal niets missen uit de schaatswereld, download onze Sportnieuws.nl App.