Noa Lang is één van de grote smaakmakers van PSV. Maar kunnen de fans in Eindhoven ook volgend seizoen nog van de 'rasentertainer' genieten? In de Sportnieuws.nl-podcast De Maaskantine gaat oud-trainer Robert Maaskant dieper in op de kwaliteiten, het gedrag en de toekomst van Noa Lang. "Iemand die briljante dingen doet, maar soms een beetje een rare is."
Noa Lang was dolblij na afloop van Sparta-PSV, waar de Eindhovenaren de titel pakten. Hij droeg absoluut zijn steentje bij dit jaar. In zijn woorden heeft hij de Eredivisie meermaals 'heet gemaakt'. Op cruciale momenten scoorde hij voor PSV, zoals bijvoorbeeld de wedstrijd tegen Feyenoord. Die twee doelpunten brachten al het geloof op een kampioenschap weer terug in Eindhoven.
Beluister de speciale aflevering van De Maaskantine
Talent van Lang
Dat terwijl Lang in de winter dichtbij een overstap was naar het Italiaanse Napoli. Nadat deze transfer niet doorging, was Lang even uit vorm en teleurgesteld. Toch richtte hij zich weer op. Zo komt hij vast weer in de belangstelling te staan van diverse buitenlandse clubs. Een vertrek in de zomer is dan ook niet uit te sluiten.
Dat is overigens ook de verwachting van Maaskant. In de Sportnieuws.nl-podcast De Maaskantine beantwoordt de oud-trainer de stelling 'Vertrek Noa Lang bij PSV is onvermijdelijk' volmondig met 'eens'.
18 mei 2025, 18:33
Noa Lang is een van de meest besproken spelers in zowel de selectie van het Nederlands elftal als de Eredivisie. Hij heeft zichzelf de bijnaam 'lastpak' gegeven, bouwt aan een rapcarrière onder de artiestennaam Noano en staat bekend om zijn uitgesproken interviews. Dit weten we over PSV-uitblinker Noa Lang, die zijn tweede kampioenschap op rij aan zijn erelijst kan toevoegen.
""Lang is in onze hoofden nog 19 of 20, maar hij is gewoon al 26. Hij moet toch nog een stap gaan maken", legt Maaskant uit. Zoals hij al eerder zei, ziet hij Lang wel in Engeland spelen. "Dat hij daar dan als een Paul Gascoigne of Eric Cantona rondloopt in Engeland. Iemand die briljante dingen doet, maar soms een beetje een rare is."
18 mei 2025, 18:55
Noa Lang en Blossom de Weerd kunnen hun geluk niet op, nu de flamboyante PSV'er voor de tweede keer op rij landskampioen is geworden. Lang is één van de meest besproken spelers in de Eredivisie, maar wat weten we over zijn partner?
Volwassenheid
Maaskant denkt hij intussen wel de volwassenheid heeft om zo'n dergelijke stap te maken, na een goed seizoen bij PSV. "Dat zou ik hem wel gunnen. Iedereen ziet dat hij bepalend kan zijn, ook in het maken van goals."
Maaskant vindt het mooi voor Lang dat het kampioenschap binnen is, na het jaar dat hij heeft gehad. "Ze hebben zoveel over zich heen gekregen (doelend op Lang en trainer Peter Bosz, red.) , dus ik vind het fantastisch dat het is gelukt."
18 mei 2025, 17:45
PSV is landskampioen, maar op het titelfeest op Het Kasteel, het stadion van Sparta, ontbreekt één van de dierbaren van Noa Lang. De veelbesproken Rotterdammer speelde 'in zijn achtertuin', maar zijn moeder was niet aanwezig bij het beslissende duel. "Ze weet wel wanneer ze moet gaan", aldus Lang.
'Rasentertainer'
Al erkent de oud-trainer van Helmond Sport wel dat Lang het soms ook over zichzelf afroept. "Door zijn gedrag, door zijn houding, door de confrontatie te zoeken. Door rapnummers uit te brengen. Dan krijg je ook de aandacht die je verdient. Dus daar moet je mee om kunnen gaan. Maar ik vind het ook wel weer leuk. Want ik vind voetbal entertainment. En hij is wat dat betreft een rasentertainer."
17 mei 2025, 04:00
Noa Lang is misschien wel de kleurrijkste voetballer van de Eredivisie. Er wordt eigenlijk altijd wel over hem gesproken, de ene keer positief, de andere keer negatief. Ondertussen wordt hij als één van de beter buitenspelers van het land gezien en werd er gefantaseerd over een eventuele transfer: "Ik zou hem daar wel eens willen zien spelen, dat wordt echt een feest."
Beluister De Maaskantine
In de achttiende aflevering van de Sportnieuws.nl-podcast De Maaskantine geeft de oud-trainer van Helmond Sport zijn scherpe mening over de zinderende titelstrijd. Uitgebreid bespreekt Maaskant samen met presentator Rick Kraaijeveld alle ups en downs van dit seizoen, met de focus op kampioen PSV en achtervolger Ajax. Ook krijgt hij enkele prikkelende stellingen en dilemma's voorgelegd.