TeamNL is deze 49 (!) medailles rijker na zeer succesvolle EK’s en WK’s

13 augustus 2018

AFP

Wat een fantastische EK's hebben we de afgelopen week gehad zeg. Bij het zwemmen, turnen, atletiek, baanwielrennen, roeien, duiken, 'gewoon' wielrennen en WK zeilen heeft TeamNL maar liefst 49 (!) medailles gehaald. Zelfs met dat aantal is er nog kritiek, maar laten we vooral met een supergevoel alle medaillewinnaars op een rijtje zetten!


Aantal medailles: 49
Vrouwen: 33
Mannen: 14
Gemengd: 2

EK atletiek: 8 medailles
GOUD:
Sifan Hassan (5000 meter)

ZILVER:
Susan Krumins (10 kilometer)
Dafne Schippers (200 meter)
Estafette 4 keer 100 meter (vrouwen)

BRONS:
Estafette 4 keer 100 meter (mannen)
Dafne Schippers (100 meter)
Jamile Samuel (200 meter)
Lisanne de Witte (400 meter)

EK baanwielrennen: 8 medailles
GOUD:
Jeffrey Hoogland (sprint)
Matthijs Büchli (tijdrit 1000 meter)
Kirsten Wild (omnium)
Kirsten Wild (scratch)
Team sprint (mannen)

BRONS:
Sam Ligtlee (tijdrit 1000 meter)
Harrie Lavreysen (sprint)
Madison (vrouwen)

EK BMX: 1 medaille
GOUD:
Laura Smulders

EK duiken: 1 medaille
GOUD:
Celine van Duijn

EK roeien: 7 medailles
GOUD:
Keijser/Paulis (Skulls)

ZILVER:
Mannen 8
Beerens/Youssifou
De Jong/Scheenaard

BRONS:
Vrouwen 8
Van Rooijen/Florijn/Souwer/Beukers (vrouwen quadruple skulls)
Kooijenga/Van Brussel/Lukkes/Van Zeijl (mannen quadruple skulls)

EK turnen: 3 medailles
GOUD:
Sanne Wevers (balk)

ZILVER:
Epke Zonderland (brug)

BRONS:
Team (vrouwen)

EK wielrennen: 4 medailles
GOUD:
Ellen van Dijk (tijdrit)

ZILVER:
Mathieu van der Poel (wegwedstrijd)
Marianne Vos (wegwedstrijd)
Anna van der Breggen (tijdrit)

EK zwemmen: 11 medailles
GOUD:
Sharon van Rouwendaal (5 kilometer open water)
Sharon van Rouwendaal (10 kilometer open water)
Ferry Weertman (10 kilometer open water)
Gemend estafette

ZILVER:
Sharon van Rouwendaal (25 kilometer open water)
Femke Heemskerk (100 meter vrije slag)
Femke Heemskerk (200 meter vrije slag)
Estafette (vrouwen, 4 keer 100 meter vrije slag)
Estafette (gemixt, 4 keer 100 meter vrije slag)

BRONS:
Esmee Vermeulen (10 kilometer open water)
Ranomi Kromowidjojo (50 meter vrije slag)

WK zeilen: 6 medailles
GOUD:
Dorian van Rijsselberghe (windsurfen)
Lilian de Geus (windsurfen)
Annemiek Bekkering & Annette Duetz (zeilen, 49erFX)

ZILVER:
Marit Bouwmeester (zeilen, Laser Radial)
Kiran Badloe (windsurfen)

BRONS:
Pieter-Jan Postma (zeilen, Finn)