🎥 | Foutenfestijn: Braziliaanse keepster blundert, daarna de beurt aan Nouwen

Bart van der Wijst • 16:42, 24-07-2021 / Laatste Update: 17:36, 06-08-2024
Bart van der Wijst • 16:42, 24-07-2021 / Laatste Update: 17:36, 06-08-2024

De goals vliegen ons om de oren in het Miyagi Stadium in Rifu. Nederland kwam op voorsprong via een kopbal van Vivianne Miedema, maar gaf dat binnen no time weer uit handen. Een rake penalty van Marta en een foutje van Aniek Nouwen zorgden voor een 3-2 stand in het voordeel van Brazilië.

Het was ook een foutenfestijn in Rifu, waar eerst de Braziliaanse keepster hopeloos in de fout ging. Een kopbal van Vivianne Miedema leek houdbaar, maar Barbara bokste de bal in het doel: 2-1.

Dubbele fout

Daarna was het de beurt aan de scheidsrechter (en VAR) om de mist in te gaan. Brazilië kreeg een penalty, maar de overtreding werd toch echt buiten het zestienmetergebied gemaakt. Dat was echter niet gezien door alles en iedereen die erover gaat, dus pingel. Die werd benut door Marta: 2-2.

Nouwen deelde ook mee in de malaise. De verdedigster wilde terugspelen op keepster Sari van Veenendaal, maar zag daarbij een aanvalster van Brazilië over het hoofd. Ludmila da Silva omspeelde Van Veenendaal en scoorde.