Excelsior-fans willen af van de naam 'Robin van Persie-tribune'

Excelsior-fans willen af van de naam 'Robin van Persie-tribune'

Robert Hüsken • 13:37, 01-02-2019 / Laatste Update: 23:39, 06-08-2024

Robin van Persie keert zondag even terug bij jeugdliefde Excelsior. Daar wil een deel van de fans dat de naar ‘RvP’ genoemde tribune wordt omgedoopt.

De Robin van Persie-tribune. De tribune waar de ‘harde kern’ van Excelsior tweewekelijks samenkomt. Een kern die, overeenkomstig de resultaten, steeds wat groter en zelfbewuster wordt en zich ontworstelt aan het imago van satellietclub van Feyenoord dat nog altijd aan de Kralingers kleeft. Er klinkt almaar luider de roep om een nieuwe naam voor hun tweede huis, eentje van een speler die wél ooit in het eerste elftal heeft gespeeld bijvoorbeeld.

Onderwerp van gesprek

,,Het was een onderwerp bij onze laatste algemene ledenvergadering’', vertelt Theo Melgert, voorzitter van supportersvereniging Pro Excelsior. ,,Het merendeel van de supporters, daar aanwezig althans, heeft verzocht om een andere naam voor de tribune.’'

Speelde nooit in het eerste

Van Persie was het toptalent uit de jeugd, maar brak door bij Feyenoord, werd een wereldster bij Arsenal, schoot Manchester United naar de landstitel en zichzelf naar een record van 50 goals in Oranje. Voor Excelsior 1 speelde hij nooit en dat zal hij ook niet meer doen. Maar het is alleen daar, in het huidige Van Donge & De Roo stadion, dat je écht niet om hem heen kunt. Niet alleen vanwege zijn tribune, ook door zijn beeltenissen in de catacomben en in het supportershonk. Al wordt die laatste, een grote foto van hem bij Arsenal, sowieso vervangen. Melgert: ,,Of we ‘m verwijderen of er iets overheen plakken is nog onduidelijk. Maar hij gaat weg.”

Hij kwam niet terug

Het komt voort uit teleurstelling. Teleurstelling dat Van Persie zijn carrière afsluit bij Feyenoord, nadat hij zich vorige winter nota bene fit had gehouden op Woudestein, terwijl hij meer dan eens zinspeelde op een terugkeer bij Excelsior. Melgert: ,,Dit leeft vooral bij de nieuwste generatie supporters. Ik durf niet te zeggen hoe hij hier ontvangen wordt.”