Rafael Nadal keert vlak na afscheid alweer terug op geliefde locatie: 'Ongeëvenaard'
i

Rafael Nadal. © Getty Images

DELEN

Rafael Nadal keert vlak na afscheid alweer terug op geliefde locatie: 'Ongeëvenaard'

20:46, 17-04-2025 / Laatste Update: 00:28, 18-04-2025

Rafael Nadal was jarenlang de koning van Roland Garros, maar het grandslamtoernooi moet het dit jaar zonder de inmiddels gestopte Spanjaard doen. Hoewel hij niet van de partij is als speler zal de recordkampioen dit jaar toch zijn gezicht laten zien in Parijs, want het toernooi komt met een mooi eerbetoon voor hem.

"Rafa heeft geschiedenis geschreven op Roland Garros en zijn veertien titels zullen misschien wel ongeëvenaard blijven. De ceremonie vindt plaats aan het einde van de dagsessie op 25 mei op Court Philippe Chatrier", zei toernooidirecteur en tweevoudig grandslamkampioene Amélie Mauresmo tijdens een persconferentie.

Mauresmo meldde verder dat Roland Garros ook twee landgenoten gaat eren: Mary Pierce en Richard Gasquet. Pierce won Roland Garros in 2000 en Gasquet stopt na de komende editie als proftennisser.

Koning van Roland Garros

Nadal debuteerde in 2005 op Roland Garros en was vanaf dat moment nagenoeg onverslaanbaar op het gravel in Parijs. Hij won vier jaar achter elkaar de titel en leed pas in 2009 zijn eerste nederlaag toen hij in de vierde ronde verloor van de Zweed Robin Söderling. Nadal domineerde in de jaren daarna echter weer als vanouds en won van 2010 tot en met 2014 het grandslamtoernooi.

De Spaanse tennislegende kende vervolgens twee mindere jaren, maar was van 2017 tot en met 2020 wederom onverslaanbaar. Nadal won in 2022 nog een keertje de titel en eindigde daarmee op maar liefst veertien eindzeges. Hij deed vorig jaar voor de laatste keer mee, maar strandde toen al in de eerste ronde tegen latere finalist Alexander Zverev. In het najaar zette hij een punt achter zijn loopbaan na de nederlaag tegen Nederland in de Davis Cup.

Met zijn veertien titels is hij veruit de recordhouder wat betreft titels op Roland Garros. De Zweedse legende Bjorn Borg volgt op gepaste afstand met zes eindzeges. Nadal staat ook ruim bovenaan als het gaat om het meeste aantal titels op hetzelfde grandslamtoernooi. Novak Djokovic staat op die lijst tweede met tien overwinningen op de Australian Open en Roger Federer is de nummer 3 met acht Wimbledon-titels.

Gezinsuitbreiding

Het is te hopen dat de ceremonie voor Nadal een beetje op een goed moment valt, want de Spaanse media zijn er vrij zeker van dat hij en zijn vrouw Xisca binnenkort hun tweede kindje mogen verwelkomen. De tennislegende werd in 2022 voor de eerste keer vader.