DELEN

Programma Wimbledon | Topfavorieten Aryna Sabalenka en Carlos Alcaraz moeten aan de bak op het heilige gras

07:08, 06-07-2025 / Laatste Update: 07:08, 06-07-2025
Programma Wimbledon | Topfavorieten Aryna Sabalenka en Carlos Alcaraz moeten aan de bak op het heilige gras
i

Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka komen zondag in actie. © Getty Images

07:08, 06-07-2025 / Laatste Update: 07:08, 06-07-2025

Op Wimbledon is het tennisgeweld inmiddels in volle gang. Alle Nederlanders hebben in het enkelspel ondertussen het toernooi moeten verlaten, maar er zijn nog genoeg toppers van de partij. Zo komen topfavorieten Aryna Sabalenka en Carlos Alcaraz zondag in actie in de vierde ronde. Bekijk hier het volledige programma en alle uitslagen op Wimbledon.

Met Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong, Arantxa Rus en Suzan Lamens begonnen er vijf Nederlandse tennissers aan het enkelspeltoernooi, maar al na de tweede ronde lagen zij er allemaal uit. Griekspoor en Rus werden al in de eerste ronde uitgeschakeld, terwijl de andere drie allemaal sneuvelden in de tweede ronde.

Wimbledon hielp 'mooiste tennisdag van het jaar' om zeep door te breken met stokoude traditie

6 juli 2025, 07:00

Op Wimbledon is het zondag tijd voor de achtste finales bij de mannen en de vrouwen. Dat klinkt wellicht niet heel bijzonder, maar eigenlijk is het dat wel. Nog niet zo lang geleden was de eerste zondag van het toernooi namelijk een rustdag. Het grandslamtoernooi brak echter met die traditie in 2022 en hielp daardoor ook de misschien wel mooiste tennisdag van het jaar om zeep.

Veel toppers over

Zij bevinden zich in goed gezelschap, want er vlogen ook een heleboel grote namen snel uit het toernooi. Ondanks de waslijst aan verrassingen zijn er nog genoeg spelers over om van te genieten voor het publiek in de Engelse hoofdstad en voor de mensen thuis. Bij de mannen zitten Carlos Alcaraz, Jannik Sinner en Novak Djokovic nog in het toernooi, terwijl bij de vrouwen Aryna Sabalenka, Iga Swiatek en Mirra Andreeva van de partij zijn.

Prijzengeld Wimbledon

Er wordt in Londen gestreden om het meeste prijzengeld van alle Grand Slams. De organisatie luisterde naar een protest van diverse toptennissers, die vonden dat het traditionele toernooi wel wat meer prijzengeld mocht uitdelen. Daardoor zijn de uitgeschakelde tennissers wel al flink rijker op weg naar huis.

Titelverdedigers

Carlos Alcaraz en Barbora Krejcikova zijn dit jaar de titelverdedigers. Alcaraz won zelfs de afgelopen twee edities van Wimbledon en versloeg beide keren zevenvoudig kampioen Novak Djokovic in de finale. Krejcikova won haar tweede grandslamtitel door met Jasmine Paolini af te rekenen in de eindstrijd. De Tsjechische werd dit jaar in de derde ronde uitgeschakeld door Emma Navarro.

Programma en uitslagen enkelspel mannen

Programma en uitslagen enkelspel vrouwen

Alles over Wimbledon

Lees hier alles over het laatste nieuws op Wimbledon, check ook het speelschema en de uitslagen, verdiep je in het prijzengeld van vele miljoenen en lees alles over het leven van de deelnemende toptennissers en hun partners.

Wimbledon 2025 | Dit is alles wat je moet weten van de toptennissers en hun geliefden

24 juni 2025, 15:44

De ogen van alle tennisfans zijn van maandag 30 juni tot en met zondag 13 juli gericht op Wimbledon. De beste tennissers ter wereld gaan op het gravel in Londen strijden om miljoenen euro's aan prijzengeld, maar wie zijn ze eigenlijk en door wie worden ze daar gesteund? Lees hier alles over de toptennissers en hun partners.