DELEN

Stuntend Telstar beleeft bizar sprookje: cultclub keert na 47 jaar terug in Eredivisie

Rick Kraaijeveld • 19:55, 01-06-2025 / Laatste Update: 20:05, 01-06-2025
Stuntend Telstar beleeft bizar sprookje: cultclub keert na 47 jaar terug in Eredivisie
i

Een gekkenhuis bij Telstar dat na 47 jaar promoveert. ©ANP

Rick Kraaijeveld • 19:55, 01-06-2025 / Laatste Update: 20:05, 01-06-2025

Het bescheiden Telstar uit Velsen-Zuid is na 47 jaar weer minimaal een jaar aanwezig in de Eredivisie. Een historische dag voor de club. 1 juni 2025 zal de boeken in gaan als de datum waarop stuntploeg Telstar een sprookje werkelijkheid liet worden. Willem II degradeert na één jaar Eredivisie weer naar de Keuken Kampioen Divisie.

Op papier was deze wedstrijd als David tegen Goliath. Willem II als Goliath. Het heeft ongeveer een stadion met drie keer de capaciteit van Telstar, heeft een rijker verleden en speelde afgelopen seizoen Eredivisie. Telstar als David, de dappere, kleinere club die vriend en vijand verraste dit seizoen. Maar een ieder weet ondertussen, dit soort zaken tellen niet in een play-offs-finale. 

Vloek van de nummer 16

Dat merkte Willem II al in de eerste wedstrijd tegen de nummer 7 van de Keuken Kampioen Divisie. Ze werden door Telstar bij momenten weggespeeld, de thuisploeg verdiende donderdag eigenlijk meer dan de 2-2 die uiteindelijk op het scorebord stond. 

Dat Telstar meer verdiende, lieten ze in het duel in Tilburg gelijk zien. Na nog geen tien minuten scoorde de uitploeg de 0-1 waardoor zij weer op voorsprong kwamen. De druk lag dus nog meer op de schouders van Willem II. Mees Kaandorp werd in de zestien aangespeeld en hij schoot de bal in de korte hoek langs Didillon-Hödl. Iedereen die Telstar een warm hart toedroeg werd compleet gek in het stadion.

Willem II doet wat terug

Zo moest Willem II wel risico gaan nemen en na een slechte vrije trap, lag de verdediging helemaal open. Een lange bal werd Kaandorp bij El Kachati gebracht, die rustig bleef in de zestien. Hij schoot de 2-0 binnen na nog geen kwartier. Een feestje ontstond al in het vak van Telstar. 

Maar waar Telstar snel scoorde, had Willem II ook gauw een antwoord. Een vrije trap ging via de muur de andere richting in dan waar Ronald Koeman Jr heen dook. Zo kwam de thuisploeg weer in de buurt en dat smaakte naar meer. Het publiek veerde op en Willem II kreeg direct weer een gigantische kans, maar na twee keer een scrimmage scoorden ze nog altijd niet de gelijkmaker. Het was ongelofelijk maar waar. 

Erop en erover

Na ongeveer een half uur veerde het stadion wederom op. Ringo Meerveld kwam na een mooie actie in scoringspositie. Hij wipte de bal over Koeman Jr heen, maar raakte de lat in slow motion. Een goal voor Willem II leek aanstaande. Maar die kwam niet voor rust en dus leek de ergste storm voor Telstar even te gaan liggen. 

Na rust was het niet Willem II dat scoorde, maar Telstar. De stuntploeg breidde de marge uit naar 2 doelpunten voor. Met nog een half uur op de klok kopte Kaandorp zijn tweede doelpunt van de dag erin. In alles voelden de spelers dit kan niet meer fout gaan. En dat gebeurde ook niet. Het Telstar-publiek zei het treffend in de 85e minuut: We are going up. Telstar is terug in de Eredivisie.

Uitdaging voor Telstar

Daarmee staat de bescheiden club in de Eredivisie voor een gigantische uitdaging. De capaciteit moet uitgebreid, het veld moet aangepast en ook qua accommodatie en commercie moet de club gaan upgraden. Daar is de club nog niet klaar voor, maar zal het deze zomer alles op alles moeten zetten om dat voor elkaar te krijgen. 

Gigantisch sprookje

Dat zijn allemaal zorgen voor later, de supporters kunnen in ieder geval een jaar genieten van de Eredivisie in het stadion in Velsen-Zuid. Een grandioos heldenverhaal voor de nummer 7 van de Keuken Kampioen Divisie. Maandag om 18.45 uur wordt de ploeg gehuldigd in het centrum van IJmuiden. Dat feestje zal zondag vast al gestart worden.

Alles over de Eredivisie

Check hier het laatste nieuws over de Eredivisie, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.