Deense bondscoach stopt er maar mee nu EK is uitgesteld

Deense bondscoach stopt er maar mee nu EK is uitgesteld

admin • 22:03, 18-03-2020 / Laatste Update: 19:45, 06-08-2024

Age Hareide stopt deze zomer als bondscoach van Denemarken. De 66-jarige Noor is er in 2021 dus niet bij op het EK. Kasper Hjulmand wordt zijn opvolger.

De Deense voetbalbond bevestigt op zijn website dat Hareide zijn contract, dat op 31 juli afloopt, niet zal verlengen. Hij hakte de knoop dinsdag door nadat de UEFA besliste het EK met een jaar uit te stellen vanwege het coronavirus.

"Denemarken wordt net als vele andere landen geconfronteerd met een grote crisis. En nu is ook beslist dat het EK wordt uitgesteld. Jammer genoeg zal Age Hareide het team niet meer coachen op de eindronde. We vinden het heel jammer, want we hadden gehoopt dat hij nog een zomer zou doorgaan", aldus bondsvoorzitter Peter Moller.

34 wedstrijden ongeslagen

Hareide is sinds begin 2016 in functie bij de Deense bond en leidde het land naar de eindronde van het WK in Rusland. Daar werd Denemarken in de 8e finales met strafschoppen uitgeschakeld door de latere finalist Kroatië. Onder Hareide zetten de Denen een reeks van 34 wedstrijden zonder verlies neer.