Ken je 'm nog? Nicolae Mitea speelde maar 100 wedstrijden

Ken je 'm nog? Nicolae Mitea speelde maar 100 wedstrijden

admin • 23:03, 24-03-2020 / Laatste Update: 19:42, 06-08-2024

Hij is 1 van die buitenspelers van wie je denkt: die was best wel goed. Toch heeft Nicolae Mitea, dinsdag 35 geworden, nooit kunnen waarmaken. Uiteindelijk kwam de Roemeen maar 101 keer in clubverband binnen de lijnen in zijn profcarrière.

Mitea kwam in 2003 op zijn 18e als groot talent binnen bij Ajax en maakte ook al snel zijn debuut als international voor Roemenië. Zijn 1e seizoen in Amsterdam was een succes, met 1368 minuten in 29 wedstrijden als gevolg. Het 2e jaar is altijd moeilijker voor jonge spelers. Mitea scoorde dan ook minder, maar kwam toch nog tot 1519 minuten in 43 wedstrijden.

De neergang

Daarna ging het helemaal mis. De kleine buitenspeler (1,68 meter lang) liep een zware knieblessure op en speelde in het seizoen 2005/06 maar 1 keer. Een seizoen later negeerde trainer Henk ten Cate hem, waardoor Mitea maar tot 423 minuten in 18 potjes kwam. Hij was dus vaak invaller. In 2007/08 speelde hij zelf helemaal geen wedstrijden meer voor Ajax.

De nachtkaars

Mitea zocht een nieuwe start en ging terug naar Dinamo Boekarest, waar hij voor zijn periode in Nederland ook al balde. Hij had een korte opleving en speelde 13 wedstrijden, maar wel slechts 298 minuten. Daarna had hij een jaar vrij. Tussen 2010 en 2014 stond hij onder contract bij een paar kleine clubs in Griekenland en Roemenië, met geen tot weinig speelminuten.

De balans opgemaakt

In 2014 stopte de linksbuiten ermee. Zo de balans opgemaakt blijkt dat Mitea maar 101 potjes in het veld heeft gestaan. Het is niet precies na te gaan hoeveel minuten in totaal, maar in 92 wedstrijden tussen 2003 en 2014 heeft hij in elk geval maar 3676 minuten gemaakt in clubverband. Dat leidt tot een vrij schokkend gemiddelde van 40(!!!) volledige wedstrijden van 90 minuten in 10 jaar.

Maar toch: gefeliciteerd met je 35e, Nicolae!