De Nederlandse handbalsters aasden op het WK in Japan tegen Angola op revanche na de eerdere nederlaag tegen Slovenië. Die revanche kwam er: Angola werd met 28-35 verslagen. Lekker hoor!
Lois Abbingh opende de score voor Nederland en bleek in een geweldige vorm te zijn. Angola maakte gelijk, maar Abbingh - die speelster van de wedstrijd werd - zorgde al gauw voor 2-1. Via Estavana Polman sloeg Oranje een gat: 4-2. Het fysieke Angola speelde vervolgens 2 minuten met een speelster minder, waarna Oranje profiteerde en uitliep: 7-4.
Of nou ja, uitliep? Oranje kon nog niet echt een gaatje slaan. Polman zette de dames op 8-6 en Martine Smeets, die haar 100ste interland speelde, deed ook een duit in het zakje. Er werden veel overtredingen gemaakt: beide teams zagen meermaals een speelster naar de kant gestuurd worden.
Vervolgens ging Oranje met een marge van 5 a 6 de rust in en hield Nederland die voorsprong tot aan het einde, waarin zij niet meer in de problemen kwamen en de winst binnen werd gesleept. Lekker!