Nipte én saaie zege Spurs op Chelsea in 1e halve finale League Cup

Nipte én saaie zege Spurs op Chelsea in 1e halve finale League Cup

Sjors Tanis • 23:58, 08-01-2019 / Laatste Update: 23:51, 06-08-2024

Mauricio Pochettino is weer iets dichter bij het winnen van zijn 1e prijs als trainer van Tottenham Hotspur. Zijn ploeg boekte in de 1e halve finale van de League Cup een zwaarbevochten 1-0 zege op stadgenoot Chelsea.

Op Wembley werd Harry Kane de matchwinner. De spits van Spurs benutte in de 27ste minuut een strafschop nadat hij zelf onderuit gehaald was door door Chelsea-doelman Kepa Arrizabalaga.

VAR

Scheidsrechter Michael Oliver floot aanvankelijk af voor buitenspel, maar toen hij van de VAR te horen kreeg dat dat niet het geval was, wees hij alsnog naar de stip. Kane schoot vervolgens beheerst raak.

(Tekst gaat verder onder de foto)

Chelsea dringt aan, maar scoort niet

Tottenham Hotspur kreeg de zege bepaald niet cadeau. In de slotfase van de 1e helft kwam de thuisclub goed weg toen Chelsea kort achter elkaar 2 keer de paal raakte. N’Golo had als 1e pech, vervolgens zwijnde Spurs toen een inzet van Callum Hudson-Odoi via verdediger Dany Rose en doelman Paulo Gazzinga op de paal belandde.

Ook na rust had Spurs zijn handen vol aan het aandringende Chelsea. Maar mede doordat Andreas Christensen een dot van een kans miste, bleef de ploeg uit Noord-Londen overeind. Beide ploegen ontmoeten elkaar op 22 januari op Stamford Bridge, het stadion van Chelsea, voor de return.

Woensdag staat deel 1 van de andere halve finale, tussen Manchester City en Burton Albion (dat uitkomt op het 3e niveau in Engeland) op het programma.